Pravidla publikace na diskusním fóru

Pravidla publikace na diskusním fóru

Příspěvekod Martin Stark » 13 říj 2010, 16:53

Pro obecně klesající úroveň příspěvků spočívajících ve vzájemném osočování diskutujících, uveřejňování mnohých pomluv, propírání soukromého života osob zúčastněných i nezúčastněných v diskusi byla Radou města (po uložení Zastupitelstvem města ze dne 10.12.09) stanovena níže uvedená pravidla pro provoz diskusního fóra.

Na diskusním fóru Města Horní Slavkov je zakázáno vkládat příspěvky porušující zákony. Zároveň se zavazujete dodržovat pravidla slušného chování a respektovat rozhodnutí administrátora a moderátora.
Vzájemné napadání, používání vulgárních výrazů, pomlouvačných i zesměšňujících příspěvků, které zasahují do soukromí osob diskutujících i osob jiných, včetně jejich rodinných příslušníků není dovoleno.
Ačkoli se administrátoři a moderátoři snaží průběžně sledovat příspěvky uživatelů, může se stát, že se na fóru objeví příspěvek pravidla i dokonce zákony porušující. Odpovědnost se všemi případnými důsledky nese autor příspěvku. Sami můžete administrátory a moderátory na podobný příspěvek upozornit.
Všichni diskutující musí vzít v potaz, že provozovatel diskusního fóra si vyhrazuje právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout libovolné téma nebo příspěvek porušující stanovená pravidla.

Uvedené je prvním opratřením. V případě, že se kvalita příspěvků i přes zásahy moderátorů nezmění a dojde k napadání i obviňování z cenzury, mohou být pravidla stanovena přesněji, například zákaz publikace anonymně. Toto však není cílem, naopak cílem je mít čtivou diskusi, věcnou a především slušnou.
_________________
Mgr. Bc. Martin Stark
tajemník Města Horní Slavkov
Martin Stark
Site Admin
 
Příspěvky: 56
Registrován: 01 črc 2009, 14:09

Re: Pravidla publikace na diskusním fóru

Příspěvekod etamarieta » 14 čer 2012, 08:49

Vážení,
bylo by dobré se od kompetentní osoby dozvědět, jak je to s tou anonymitou na diskuzním fóru.
Pisatel PetrBacina vše zpochybnil svým výrokem. Cituji jeho příspěvek: "PS: Jestli si kdokoliv zde na fóru myslí, že zde vystupuje ve vší anonymitě, tak se plete PetrBacina".
Budu se těšit na odpověď. Děkuji předem.
S přáním krásného dne!
eta marieta :)
etamarieta
 

Re: Pravidla publikace na diskusním fóru

Příspěvekod Martin Stark » 14 čer 2012, 09:00

Dobrý den,
reaguji na příspěvek diskutujícího “PetrBacina„ ke zpochybnění anonymity tohoto diskusního fóra. Chtěl bych ubezpečit diskutující, že toto fórum je zcela anonymní. Administrátorům fóra jsou známé jen ty údaje, které sami do fóra vkládáte při registraci (uživatelské jméno a email, kam přijde potvrzení o aktivaci registrace) nebo ty údaje, které zveřejňujete v rámci diskuse. Přístupové heslo nám známo není. Fórum neumí zjišťovat údaje, které by administrátorům umožňovaly zjistit totožnost diskutujícího (tedy ani např. ulici ani město přihlášení).
Nebojte se tedy zveřejňovat anonymně své příspěvky.
Hezký den

Martin Stark
tajemník MěÚ
Martin Stark
Site Admin
 
Příspěvky: 56
Registrován: 01 črc 2009, 14:09

Re: Pravidla publikace na diskusním fóru

Příspěvekod etamarieta » 14 čer 2012, 09:42

Dobrý den,
děkuji Vám za uklidňující odpověď, však by to také nebylo fér.
Přeji Vám hezký den!
eta marieta :)
etamarieta
 

Re: Pravidla publikace na diskusním fóru

Příspěvekod Martin Stark » 15 čer 2012, 15:26

Dobrý den,
na podkladě zpochybnění anonymity fóra diskutujícím "PetrBacina, ještě doplňuji. Stále platí, že naše fórum neumí zjišťovat totožnost diskutujícího. PhpBB fóra umí zaznamenat IP adresu uživatelů (pro čtenáře příspěvku - IP adresa je zjednodušeně řečeno řada čísel, bližší údaje naleznete ve Wikipedii). Záznam IP adres je však dnes běžnou součástí surfování po internetu, ať chceme nebo ne. Toto měl zřejmě „PetrBacina“ na mysli.
Závěrem bych chtěl opět všechny ubezpečit, že ani přes IP adresu nejsme schopni /ani nemáme důvodu/ zjistit totožnost diskutujícího.
Anonymita je pro nás prvkem, který může napomoci ke sdělení vašich připomínek, námětů a stížností.

Hezký den

Martin Stark
tajemník MěÚ
Martin Stark
Site Admin
 
Příspěvky: 56
Registrován: 01 črc 2009, 14:09

Re: Pravidla publikace na diskusním fóru

Příspěvekod PetrBacina » 22 čer 2012, 13:25

Každopádně pro klid diskutujících uvádím, že s téměř 100% jistotou není administrátorovi, ani moderátorům známa vaše totožnost.

Martin Stark: nejedná se pouze o záznam IP adresy. IP adresu dneska loguje pomalu každý "systém". Jde o spousty dalších informací, které lze například pomocí jednoduchého javascriptu získat. Ale to se pouštíme do diskuze nesouvisející s ničím zde na fóru.

Ovšem nerad bych někoho znervóznil, ale berte to jako holý fakt... na internetu nejste anonymní! I když si to možná myslíte.

Edit: nemusíte používat "PetrBacina"... mé jméno znáte přesně, tak ho klidně používejte ;)
PetrBacina
 
Příspěvky: 21
Registrován: 27 bře 2012, 08:50

Re: Pravidla publikace na diskusním fóru

Příspěvekod Martin Stark » 02 bře 2015, 13:07

Nová pravidla registrace diskutujících na diskusním fóru

Diskusní fórum vzniklo za účelem anonymního poskytování odpovědí, informací a názorů na témata související s chodem města. Pro obecně klesající úroveň některých příspěvků spočívajících ve vzájemném osočování diskutujících, propírávání soukromých záležitostí přistoupila rada města již v roce 2009 ke stanovení pravidel pro diskuse na fóru. Rada města v únoru t.r. rozhodla, že fórum nebude již anonymní. Důvodem bylo opakující se porušování pravidel mnohdy i po zásahu administrátorů. Jak bude tedy dále fungovat?
1. registrace uživatele bude prováděna dosavadním způsobem tedy přímo na fóru,
2. na kontaktní email uvedený v registraci uživatele bude zaslán MěÚ žádost o sdělení adresy pro zaslání přihlašovacích údajů (hesla),
3. MěÚ zašle na adresu uživatele přihlašovací údaje,
4. po jejich převzetí uživatelem bude potvrzen administrátorem přístup do fóra,
5. dosud registrovaní uživatelé obdrží, na jimi při registraci již uvedený email, žádost o sdělení kontaktních údajů pro zaslání přístupových údajů. Pokud na email nebude do 30 dní reagováno bude účet znepřístupněn, příspěvky zůstanou zveřejněné.
6. Dosud stanovená pravidla pro publikaci příspěvků zůstávají stále v platnosti
Martin Stark
Site Admin
 
Příspěvky: 56
Registrován: 01 črc 2009, 14:09


Zpět na Pravidla pro příspěvky diskuzního fóra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron