Nebezpečné dětské hřiště

Nebezpečné dětské hřiště

Příspěvekod Lucie2010 » 09 kvě 2012, 12:35

Připadá mi to jako stará ohraná písnička, ale opět se musím vrátit ke každodenním radostem vnitrobloku domů Školní 845-850.
Na jedné straně to vypadá, že se dětské hřiště ujalo a skutečně slouží svému účelu. To bude nejspíš dojem rodičů, dětí a našich zastupitelů města.
Co však si myslí ostatní obyvatelé přilehlých panelových bytů? Ztratilo Město zájem o tyto nešťastníky? Zřejmě ztratilo i když je jich velká síla !!!
Zatím většina z nich mlčí a trpí, protože má obavy, že bude v případě jakýchkoliv námitek označena za novodobého Herodesa. Jenže děti za nic nemohou. Vše je v rukou rodičů a vedení našeho města.
To, co se zde totiž poslední dobou děje, nemá již nic společného s péčí o malé děti a pomocí jejich rodičům. Tak, jak se vylepšuje počasí, vzrůstá počet návštěvníků tohoto hřiště a prodlužuje se doba, kterou zde rodiče i děti tráví.
Nevím, zda vůbec představitelé Města v době příprav měli alespoň rámcovou představu, kolik lidí je hřiště schopné pojmout, ale já jsem z balkónu své známé napočítala jednou i přes 30 dospělých s dětmi.
To i vězňové v kriminále mají více m2 na osobu. Kdo neslyšel ten hluk a neviděl na tak malém území tolik lidí, neví, co musejí obyvatelé přilehlých bytů vydržet. Horko nehorko, okna i balkóny musejí chtě nechtě nechat zavřené, jinak by se zbláznili. O tom, že by tato masa lidí využívala pouze prostor, nazývaný oficiálně jako dětské hřiště, nemůže být ani řeči. To že děti si už dávno zabraly chodníky - dílem ke stavebním účelům jako je např. odlupování asfaltu a dílem ke sportovnímu vyžití na kolech a koloběžkách - to snad nikoho nepřekvapuje. Ani to, že dospělí se musejí dětem vyhýbat vstupováním do záhonů a zelených ploch plných psích výkalů. Je to přece jejich povinnost.
Starší, uvolněte místo mladším!!! Jak to však vysvětlit pejskům, mě nenapadá.
To, že jediný strom, který zde zbyl, je ničen dětmi, přeci také nevadí. Obzvlášť při srovnání s likvidací zničených jehličnanů. Jeden strom sem, jeden strom tam.
Rozhodně jsem ještě ani jednou neslyšela rodiče, že by své ratolesti jakkoli verbálně usměrnily, stran ničení životního prostředí. Naopak prostor dětského hřiště se velice nenásilně rozrostl na veškerou zeleň, která se zde nachází.
Rodiče i děti posedávají dokonce na schodištích přilehlých domů, děti kopou míčem proti obvodovým zdem, z nichž některé již dnes nejsou z panelů nýbrž z polystyrénu.
A konečně tatínci, o kterých se v počátcích hovořilo jako o hodných, čekajících na maminky, které si pouze odskočí nakoupit, tak tito tatínci, zde tráví tolik času, že musejí, "ač jistě velice neradi", podlehnout tělesným potřebám a močí u bývalého výměníku a některým je i toto příliš daleko a potřebu vykonají na keříky přímo ve svahu nad hřištěm. Snad časem dojde i na pískoviště?! Tam se toho vejde.
Vrcholem je pak chlouba chodníků ve městě. Je to onen vydlážděný šikmý chodník se šikanou, vedoucí těsně kolem pískoviště. Vzhledem k tomu, že nejoblíbenější zábavou dětí na pískovišti je vyhazování písku na tento chodník, tento se pak stává pastí starších lidí. Písek na dlaždicích má totiž stejný účinek jako hrách na nohy Jánošíka. V zimě se uklouznutí alespoň dá předpokládat, ale v létě jsou lidé zcela nepřipraveni.
Řešení asi nebude nijak lehké. Nejprve vůbec musí být vůle věci napravit a s problémy se důkladně seznámit. Pokud bylo hřiště pouze předvolebním trikem a zastupitelům to je šumafuk, pak se bude čekat na to, až se z vnitrobloku stane spálená země. Anebo až někomu, nedej Bože, rupnou nervy.
Zatím to vypadá na totální nezájem, protože ani pokuty za volné pobíhání velkých psů ani za nesbírání exkrementů se nekoná. Skončilo to vyvěšením cedulek a hotovo.
Je moc pěkné, když se ve zpravodaji Město chlubí, kolik akcí chystá a co všechno už vykonalo, ale zatím to vypadá, že se prostředky mrhá na akce pofidérního užitku. Jestlipak už někdo spočítal, kolik občanů přešlo po novém chodníku ve starém městě? Obávám se, že něšlo o službu občanům města, nýbrž o získání pochybných politických bodů. A nejzatíženější komunikace, tj. chodníky i vozovka v Dlouhé a Školní ulici, zatím stále čeká na svou rekonstrukci, jenže po nich nechodí ani nejezdí ti "správní" lidé, že?!
P.S. Jsem šťastná, že v této lokalitě nebydlím!!!!!!
Lucie2010

Zpět na Dotazy na představitele města a městského úřadu