Živě o městu nebo okolí webovou kamerou

Živě o městu nebo okolí webovou kamerou

Příspěvekod petr » 24 čer 2014, 20:27

Dobrý den,

co brání představitelům města, aby podpořilo/iniciovalo nainstalování webové kamery?

Snad každý z vás, představitelé města, při brouzdání po netu tu a tam na nějakou tu webku klikne. Přece by se našlo hned několik zajímavých míst, aby to podpořilo turistickou atraktivitu kraje. Kde kdo ji má, ale v tomto krásném kraji, od Krásného Jezu až po Loket, zhola nic. Přitom pořízení potřebného tech. vybavení a provoz vyžaduje zcela zanedbatelné náklady.

hornoslavkovský rodák
petr

Re: Živě o městu nebo okolí webovou kamerou

Příspěvekod PetrBacina » 26 čer 2014, 14:17

Dobrý den
Nejsem sice představitel města, ale pokusím se vám odpovědět. Město Horní Slavkov má svou webkameru již nějakou dobu v provozu. Konkrétně jsme jí do "ostrého" provozu spustili 20. února 2014. Obraz z této kamery naleznete na webových stránkách města (www.muhslavkov.cz) a zároveň na našich stránkách ( http://lajsi-net.cz/?page_id=272 )
V nejbližší době, v řádu několika dnů, dojde ke spuštění druhé kamery, která bude umístěna na kostelní věži a bude "sledovat" staré město a nejbližší krajinu.

Bačina Petr
www.lajsi-net.cz
PetrBacina

Příspěvekod petr » 27 čer 2014, 07:58

Dobrý den,

děkuji Vám, pane Bacino, to je pro mne opravdu velmi potěšující informace. A až spustíte i tu druhou webku na kostelní věži, tak už to nebude mít chybu.

Trochu se tedy omlouvám, že jsem odkaz na webových stránkách města přehlédl. Totiž už před několika lety jsem do fóra psal o mém názoru na potřebu zřídit webovou kameru, ale marně, tak jsem tak nějak začal považovat HS za zapadákov (s porovnáním měst, kde jsem dosud žil), natož abych pak zkoumal webovou stránku města. Můj pohled na HS je sice už spíše jako pohled potenciálního turisty, ale delší dobu uvažuji, že se na trvalo vrátím do HS (nikoliv ale abych rozšířil řady nepřizpůsobivých občanů:-), ale nějak podpořil průmysl HS) a úpadek HS mi v tom dost hodně vadil. Začínám mít ale pozitivní názor, snad už jen ta devastace žel. trati do Lokte... kdyby se tak alespoň prozatímně přeměnila na cyklostezku a provizorní chodník pro pěší pro občany Údolí (stejně bude nutno při příp. obnově trati tak jako tak vytrhat staré pražce a vyměnit všechny dosud nerozkradené koleje), ale to už je asi na jiné téma fóra.

hornoslavkovský rodák
petr

Příspěvekod PetrBacina » 30 čer 2014, 08:28

Jak jsem slíbil, tak se i stalo. O víkendu jsem spustili do provozu druhou webkameru. Tato kamera je umístěna na kostelní věži a snímá staré náměsí a "trošku toho panoráma". Prozatím si můžete obraz z kamery prohlédnout na našich stránkách http://lajsi-net.cz/?page_id=272 . V nejbližší době bude obraz přidán i na stránky města.
Z důvodu ochrany osobních údajů snímá kamera vždy jeden obrázek za 60s, tedy stejně jako kamera umístěná na náměstí.

Malá poznámka na závěr: zajímavý je noční obraz, kdy jsou vidět krásně žlutě osvětlené ulice starého náměsí. Škoda jen, že do obrazu zasahuje trochu světla z reflektorů, které osvětlují kostelní věž. S tím bohužel ale asi moc nenaděláme :-)

Bačina Petr
http://www.lajsi-net.cz
PetrBacina

Příspěvekod Laurel » 30 čer 2014, 17:54

Kdyby město dostalo rozum, a zkrátilo ty stromy před kostelní věží, tak by ta kamera mohla zabírat daleko větší prostor města. Takhle musí čumět do oblohy, stejně jako návštěvníci této věže.. :roll:
Laurel

Příspěvekod PetrBacina » 30 čer 2014, 18:09

Pozici kamery možná ještě drobátko upravíme. Přecijen asi kouká zbytečně vysoko. Horší to bude ale večer, kdy dojde díky většímu sklopení k silnějšímu oslnění reflektorem, který osvětluje věž.
PetrBacina

Příspěvekod petr » 01 črc 2014, 10:09

Dobrý den, pánové,

ano, pan Laurel má skutečně pravdu, že kamera na kostele zbytečně zabírá hodně oblohy. Jakoby to odpovídalo spíše potřebám meteorologie, jako např. pro ČHMÚ zde http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... asne_udoli Pokud by to bylo technicky možné, tak by dokonce bylo vhodné kameru na kostele trochu natočit vlevo. Tako jako tak, oba pánové, jsem přesto unešen z kvality a záběru obou kamer ...lokěťáci budou jen závidět a potenc. turisti a návštěvníci budou na tu krásu hornoslavkovska jen valit oči:-). Hned jednomu známému pošlu webové odkazy rovnou na Floridu do USA, aby se taky mohl potěšit. Před nějakými 50 lety totiž bydlel pár let v HS, pak ale bohužel natrvalo emigroval. A pro ty ostatní taky rovnou zde uvedu pro snadnější vyhledávání pár klíčových slov (možná by to chtělo i německy a anglicky):
1. webová kamera města Horní Slavkov - http://www.lajsi-net.cz/kamera/kostel.php
2. webová kamera města Horní Slavkov - http://www.lajsi-net.cz/kamera/namesti.php

petr w
hornoslavkovský rodák
petr

Příspěvekod Martin Stark » 04 črc 2014, 11:44

Dobrý den,
děkujeme za vaše ohlasy k webovým kamerám. V průběhu tohoto víkendu dojde k úpravě záběru kamery z kostela sv. Jiří tak, že záběr na oblohu bude zmenšen. Se "zacláněním" stromů ve výhledu máte pravdu, bohužel však požadavku na kácení/zkrácení těchto stromů není možno vyhovět. Již jen proto, že tyto stromy jsou na pozemku vlastníka odlišného od města a dále, že tento vlastník by musel splnit jiné důvody pro zkrácení/kácení než je požadavek na výhled. Nesplněním předpokladů pro kácení by vlastník mohl riskovat postih ze strany orgánů státní správy.

Hezký víkend

Martin Stark
tajemník MěÚ
Martin Stark
Site Admin

Příspěvekod marieta » 25 úno 2015, 10:21

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli někdo úmyslně pohnul kamerou na kostele, která teď zabírá hlavně vše nad náměstím.
Nutnější by bylo vidět to, co se děje mezi domy......jestli tedy kamera není jen pro pěkné pokoukání, pak by byla ok :P .
Děkuji! Hezký den!
eta marieta
marieta

Příspěvekod Martin Stark » 25 úno 2015, 11:14

Dobrý den,
záběr kamery byl úmyslně zvednut a skutečně je jejím smyslem umožnit pohled na město a okolí.

Hezký den
Martin Stark
Site Admin

Příspěvekod petr » 25 úno 2015, 23:43

CHAOS

Nejprve p. Laurel:

"Kdyby město dostalo rozum, a zkrátilo ty stromy před kostelní věží, tak by ta kamera mohla zabírat daleko větší prostor města. Takhle musí čumět do oblohy, stejně jako návštěvníci této věže.. :roll:"

Pak já:

"ano, pan Laurel má skutečně pravdu, že kamera na kostele zbytečně zabírá hodně oblohy. Jakoby to odpovídalo spíše potřebám meteorologie, jako např. pro ČHMÚ zde http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... asne_udoli Pokud by to bylo technicky možné, tak by dokonce bylo vhodné kameru na kostele trochu natočit vlevo. ..."

Nakonec p. Stark

"záběr kamery byl úmyslně zvednut a skutečně je jejím smyslem umožnit pohled na město a okolí."

Zásahem p. Starka do poklidných vod propagace Hornoslavkovska se tak přece naopak pohled na město a okolí zmenšil, protože zvětšená obloha jen stěží umožní lepší pohled na město a okolí. Vždyť obloha ani nemůže vypovídat něco o městu a okolí. Pořízení a instalace kamery nebyla jistě úplně levnou záležitostí, fakticky tak nyní zabírá jen polovinu možného pohledu na město a okolí. Oblohy stačí jenom kousek, a to pro dokreslení pohledu. Prostě jak to bylo původně. Když jsem ukázal původní pohled svým známým, kteří ani neví, že nějaký HS existuje, všem se jim líbil. Proto musím taky připomenout, že pohledy na město jsou přece určeny hlavně pro případné návštěvníky Hornoslavkovska (turisty, investory, básníky atd.), protože místní zde stejně znají snad každý šutr.
petr

Příspěvekod PetrBacina » 15 dub 2015, 06:41

O víkendu jsme spustili do provozu již třetí webkameru v Horním Slavkově. Kamera je umístěna na lyžařském vleku. Přes léto bude koukat směr Spartak a část Lesoparku a přes zimu bude otočená na sjezdovku :-)
Obraz můžete vidět na stránkách města www.hornislavkov.cz nebo přímo na naší stránce http://www.lajsi-net.cz/kamera/vlek.php.
Funkce je stejná jako u ostatních kamer, tzn. že se pořizuje jeden snímek za 60s.
PetrBacina

Příspěvekod petr » 22 dub 2015, 09:37

Dobrý den,

moje téma tak splnilo účel, protože prostě tři skvělé kamery v HS, to už ani vlastně není nad čím diskutovat.

Diskutující byli taky skvělí a v podstatě vždy konstruktivní (tedy až na jednoho, který nám to tady jenom pokazil, toho ředitele všeho, p. St...). Já když budu jednou jednat se zástupci firem z USA, Japonska, Anglie, Německa a možná i toho zlého Ruska, a zeptají se mně odkud že to vůbec pocházím, na tak jim vždy ukážu právě záběry z těchto kamer. A když se mně někdo z nich zeptá, proč ta kamera na kostele proboha zabírá tolik oblohy, tak odpovím, že za to my všichni vděčíme jednomu řediteli toho všeho:-).

Nicméně si myslím, a snad můžu, že diskuse v tomto tématu se už může uzavřít, protože už vlastně není ani co probírat (a co více kazit, že pane tajemníku St.), proto ji tímto uzavírám.

petr w
hornoslavkovský rodák
petr

Zpět na Dotazy na představitele města a městského úřadu